ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kde všade je možné využiť vaše služby?

Pôsobíme na území celej SR, prípadne po dohode je možné využiť naše služby aj v zahraničí.

Ako rýchlo viete preveriť vozidlo?

Rýchlosť preverenia závisí od našej vyťaženosti. Preto vždy odporúčame kontaktovať nás najprv telefonicky. Spravidla je to však medzi 24 - 72 h.

Ako prebieha vaša služba?

Celý postup a priebeh poskytnutia služby je uvedený v sekcii SLUŽBY.

Čo ak sa vozidlo predá skôr ako prebehne jeho preverenie?

Ak sa vozidlo predá skôr, môžete využiť balík preverenia na iné vozidlo. Ak ho nebudete chcieť využiť, peniaze vám vrátime.

Je potrebná moja prítomnosť pri obhliadke vozidla?

Zúčastniť sa obhliadky určite odporúčame, ak ale nato nemáte čas, nič sa nedeje. Preverenie prebieha vždy rovnako, či už ste prítomný, alebo nie. Po ukončení obhliadky vás ihneď telefonicky informujeme o stave vozidla a zasielame vám správu o preverení na email.

Poskytnete mi záruku na vašu službu?

Áno. V prípade, že náš klient overiteľným spôsobom preukáže pochybenie pri preverení vozidla, budú mu peniaze za daný balík služby vrátené.

Poskytnete mi záruku, že sa mi auto nepokazí?

Nie. Záruku pri kúpe jazdeného auta vám môže poskytnúť iba vlastník - predávajúci v kúpno-predajnej zmluve. Naša služba má výlučne informatívny charakter a má vám pri kúpe pomôcť  správne sa rozhodnúť. Vo všeobecnosti je záruka pri kúpe jazdeného auta podľa obchodného zákonníka 6 mesiacov na skryté vady, ak sa kupujúci a predávajúci nedohodnú v kúpno-predajnej zmluve inak. Ak ponecháte nájdenie vhodného auta na nás, vyberieme vám vozidlo, kde bude riziko nečakaných investícií minimálne. Netreba však zabúdať nato, že samotné auto je súborom obrovského množstva súčiastok, ktoré sa používaním opotrebujú a časom je nutná ich výmena alebo oprava.

Je možné využiť iba časť vašich služieb?

Nie. Jednotlivé balíky nie je možné navzájom kombinovať, ani využiť iba ich časť. (napr. nie je možné využiť len meranie hrúbky laku)

Ako rýchlo mi nájdete auto?

Čas, za aký vám vieme nájsť auto závisí od konkrétneho modelu a od jeho dostupnosti na trhu. Preto je potrebné detailne prekonzultovať vaše požiadavky pred začiatkom samotného hľadania.

Kontaktovať predávajúceho budete vy alebo ja?

Pri balíkoch TECHNICKÉ PREVERENIE a KOMPLETNÉ PREVERENIE kontaktujete predajcu vy.

My potrebujeme len VIN číslo vozidla a čas s miestom dohodnutej obhliadky.

Pri balíku NÁJDENIE A KOMPLETNÉ PREVERENIE preberáme kompletnú komunikáciu s predávajúcim my.

Pred tým, než si objednáte jeden z balíkov preverenia odporúčame zavolať predávajúcemu a zistiť si vopred čo najviac informácií, prípadne si vyžiadať dalšie detailnejšie fotky vozidla. Následne ak ste už pevne rozhodnutý, že o auto máte záujem, kontaktujte nás. Môže sa totiž stať, že  vozidlo bude fyzicky na mieste obhliadky vyzerať  úplne inak ako  v inzeráte začo AutoKonzult.sk nenesie žiadnu zodpovednosť!

Ako sa dozviem, že ste už preverenie vozidla vykonali?

Po preverení vozidla vás ihneď kontaktujeme telefonicky a na email vám zašleme správu o preverení vozidla.

Ako dlho trvá samotná obhliadka vozidla?

Čas potrebný na preverenie technického stavu je od 1 do 2 hodín.

Doveziete mi vozidlo zo zahraničia?

Nie. Naša spoločnosť autá nedováža ani nepredáva. Poskytujeme výlučne služby nezávislého poradenstva a pomoc pri kúpe jazdených vozidiel.

Kedy a ako sa platí za vaše služby?

Platba za poskytnutie služby je vždy vopred na náš bankový účet. S preverovaním začíname po pripísaní platby.

K cene každého balíka sa prirátavajú náklady spojené s výjazdom poradcu na miesto obhliadky v cene 0,25€/1km, pričom východiskovým bodom je mesto Košice. Náklady spojené s výjazdom poradcu sú splatné na mieste obhliadky v hotovosti, alebo prevodom na bankový účet.

Obhliadky v rámci mesta Košice sú bez doplatku za výjazd!

Vaša služba je dobrá, no nie je príliš drahá?

Každý klient si kúpou balíka preverenia platí za súkromnú odbornú službu. Čas, ktorý venujeme prevereniu jedného vozidla sa v závislosti od vybraného balíka hýbe medzi 3 až 10 hodinami práce. Využívame pritom kvalitnú techniku, meracie prístroje, prístupy do potrebných databáz a predovšetkým naše skúsenosti. Pri celom procese pracujeme časovo maximálne efektívne, aby ste sa mohli čo najskôr voziť na novom aute.

Veľmi dôležitou súčasťou preverenia je vyjednanie  kúpnej ceny. Vďaka tomu, že komplexne posúdime stav vozidla, vieme určiť jeho reálnu trhovú cenu. Tá býva nadhodnotená bežne o 15-35%. Práve vďaka nášmu prevereniu je predávajúci ochotný túto cenu znížiť a vy ušetríte peniaze!

Niektoré firmy si účtujú za vyjednanie lepšej ceny auta ešte navyše províziu v hodnote 50% z vyjednanej zľavy. Ako je to u vás?

Za vyjednanie čo najnižšej ceny vozidla neúčtujeme žiaden poplatok navyše. Platíte vždy len za daný balík služby plus výjazd mimo mesto Košice.

Obhliadky v rámci mesta Košice sú bez doplatku za výjazd.

CHCETE VEDIEŤ VIAC?

Zanechajte nám správu a my Vás budeme kontaktovať.

© 2022 Všetky práva vyhradené pre autokonzult.sk
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke autokonzult.sk. Viac informácii